ANNONS

Räddningstjänsten, räddningsledare, Räddningstjänsten Sydost, genrebild brandkåren
Arkivfoto: Peter A Rosén

Räddningstjänsten ryckte ut till Fliseryd

ANNONS

FLISERYD

Klockan 17.15 på onsdagen fick räddningstjänsten in ett larm från en inringare som berättade att någon/några inte hade släckt ordentligt efter sig på en grillplats vid Örnebäcksvägen i Fliseryd.

Vid 17.30-tiden berättade trygghets- och larmcentralen att inringaren hade släckt ner det hela själv – men det pyrde lite i backen.

Räddningstjänsten åkte därför till platsen och lade på vatten på ett område på cirka åtta kvadratmeter. Det hade även brunnit lite utanför grillplatsen.

Genrebild: Peter A Rosén

+1
1
+1
1
+1
0
+1
1
+1
3
+1
19

ANNONS

Anmäl dig till vårt nyhetsbrev!

Varje lördag får du ett mejl med veckans mest lästa och läsvärda artiklar, tips om aktuella evenemang & mycket mer. Fyll i dina uppgifter och bekräfta din e-postadress. Prenumerationen är gratis och du kan avsluta den när som helst:

ANNONS

ANNONS

ANNONS

ANNONS

ANNONS

ANNONS

ANNONS

ANNONS

ANNONS

ANNONS